Apeliramo da se svi strogo pridržavamo uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo radi sigurnosti sebe i drugih osoba, te sprečavanja nekontroliranog širenja COVID-19 !
Više informacija i novosti na www.koronavirus.hr
Polazak
(subota) 08:00
Trajanje
2 dana
Dužina rute
164 km
Polazna lokacija
Split, Dračevac
Kotizacija
- - - -
Facebook
Organizator kontakt
Broj pregleda
100+
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar

Putevima 4. brigade - 25 godina Operacija Zima 94

Putevima 4. Brigade – 25 godina Operacija Zima 94
Biciklijada je zamišljena da bude otvorenog tipa za sve uzraste i slojeve društva. Cilj ovog projekta je:
• Promoviranje Domovinskog rata, održavanje uspomena, edukacija mladih i edukacija stranih državljana.
• Podsjetiti na slavne dane 4. Brigade, ukazati na veliku žrtvu koje je ova postrojba dala za obranu domovine te odati počast svim poginulim i umrlim braniteljima.
• Promoviranje zdravog sportskog života i druženje među širim spektrom hrvatskog puka.
• Promovirati ljepotu naše domovine i njenih ljudi.
Ova manifestacija je humanitarno - domoljubno – turističko -kulturno – sportskog karaktera, koja nastoji objedinjeno obilježiti spomen na operacije Zima 94, Skok 1, Skok 2 te obilježiti obljetnicu osnutka 4GBR.

Dužina puta – 164 km (2 dana)

Program puta
1.Dan (04. svibanj 2019) - u slučaju vremenske nepogode odgađa se za 11. svibanj.
• 07:00 - Okupljanje na Dračevcu, molitva, govor VIP uzvanika 4.GBR. Najviši uzvanik označava start.
• Start u 08:00
• 09:00 Dolazak Klis (9 km – Ukupno 9 km) 1h vožnje. u. Odmor 10 min. Polazak u 09:10.
• 10:50 Dolazak Sinj (23 km – Ukupno 32 km) 1h 40 min. vožnje. Polaganje cvijeća i odavanje počasti poginulim braniteljima, prigodni govor i upoznavanje s ratnim zbivanjima na tom području,okrepa. Stanka od 30 min. Polazak u 11:20.
• 13:00 Dolazak Dabar – kod Vegija – Braniteljska zadruga „Patriot“ (21 km – Ukupno 53 km) 1 h 40 min vožnje. Odmor i okrepa 20 min. Polazak 13:20.
• 15:20 Dolazak Vrlika (23 km – Ukupno 76 km) 2h vožnje. Stanka za polaganje cvijeća, odavanje počasti, prigodni govor i upoznavanje s ratnim zbivanjima na tom području, okrepa - 30 min. Polazak 15:50.
• 16:40 dolazak Crkve Sv. Spasa i izvor Cetine (12 km – Ukupno 88 km) 50 min. vožnje. Razgledavanje – 20 min. Polazak 17:00.
• 17:30 Dolazak Kijevo (6 km – Ukupno 94 km) 30 min. vožnje. Razgledavanje crkve Sv. Mihovila, polaganje cvijeća, odavanje počasti, prigodni govor i upoznavanje s ratnim zbivanjima na tom području. Večera, druženje i upoznavanje s poviješću mjesta. Noćenje.


2.Dan (05. svibanj 2019)
• Polazak u 06:30 (Po želji sudionika tko želi s planinarima pješke na vrh bit će transportiran u Glavaš na podnožje Dinare, samo fizčki spremniji biciklisti nastavljaju vožnju iz Kijeva prema Kninu. – u nastavku vidi program za planinare)
• 08:00 Dolazak Slap Krčić (20 km – Ukupno 114 km) 1h 30 min. vožnje. Stanka za okrepu i slikanje, prigodni govor i upoznavanje s ratnim zbivanjima na tom području, 30 min. Polazak 08:30
• 12:00 Dolazak PD Brezovac (19 km – Ukupno 133 km) 3h 30 min. vožnje. Okrepa, upoznavanje s ratnim zbivanjima tijekom operacije Zima 94, Skok 1, Skok 2. Stanka od 30 min. 12:30 Polazak pješačenjem na najviši vrh Hrvatske. Bicikli će biti pod ključem spremljeni u planinarski dom, biciklisti koji žele mogu nastaviti biciklom određeni dio puta a jedan manji strmi dio je potrebno nositi bicikle)
• 15:30 Dolazak na vrh Dinare (6 km – Ukupno 139 km) 3h hoda. Susret s planinarskom grupom. Stanka za zajedničko slikanje s barjakom 4. Gbr na vrhu Hrvatske - 20 min. Polaganje vjenca. Povratak u 15:50.
• 17:20 Zajednički povratak svih sudionika do PD Brezovac (6 km – Ukupno 145 km) 1 h 30 min hoda. Večera, prigodni govor i upoznavanje s ratnim zbivanjima na tom području - 1 h. Polazak u 18:20. (Planinarima osiguran transport vozilom do Knina te u nastvku autobusom povratak na početnu točku.)
• 20:00 Dolazak Knin – Spomenik hrvatske pobjede (19 km – Ukupno 164 km) 1h 40 min vožnje. Polaganje cvijeća, odavanje počast. Stanka 20 min.
• 20:20 Povratak sudionika autobusom, bicikle u kamionu. Bicikle ostavljene pod ključem u Kijevu će se pokupiti na povratku.
Povratak na Dračevac planiran u 22:20




Program za planinare
• 08:00 Doručak.
• 09:00 Polazak.Transport do sela Glavaš.
• 10:00 Uspon na Dinaru, ukupne duljine 7,7 km.
• 15:30 Dolazak na vrh Dinare (7,7 km ) 5h 30 min. hoda. Susret s biciklističkom grupom. Stanka za zajedničko slikanje s barjakom 4. Gbr na vrhu Hrvatske - 20 min. Polaganje vjenca. Povratak u 15:50 prema PD Brezovac.
• 17:20 Zajednički povratak svih sudionika do PD Brezovac (6 km – Ukupno 145 km) 1 h 30 min hoda. Večera, prigodni govor i upoznavanje s ratnim zbivanjima na tom području - 1 h. Polazak u 18:20. (Planinarima osiguran transport vozilom do Knina te u nastvku autobusom povratak na početnu točku.)
• 20:00 Dolazak Knin – Spomenik hrvatske pobjede (19 km – Ukupno 164 km) 1h 40 min vožnje. Polaganje cvijeća, odavanje počast. Stanka 20 min.
• 20:20 Povratak sudionika autobusom, bicikle u kamionu. Bicikle ostavljene pod ključem u Kijevu će se pokupiti pri povratku za Split.
Povratak na Dračevac planiran u 22:20

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!