Polazak
(subota) 08:00
Trajanje
2 dana
Dužina rute
220 km
Polazna lokacija
Split, Dračevac
Kotizacija
- - - -
Facebook
Broj pregleda
173+
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar

Biciklijada "Putevima 4te brigade"

Biciklijada "Putevima 4te brigade - 25 godina Južno bojište" će se održati 01. i 02.07.2017. Zbog ograničenog broja sijedala (1 autobus - 45 ljudi za povratak iz Dubrovnika + kamion za bicikle) moramo ograničiti učesnike na taj broj. - Vrijedi samo za one koji nemaju organiziran povratak u vlastitom aranžmanu - U nastavku ćete naći ostali info.
Prijavite se na 098 432 680. Info na fb. ili bajandragan@gmail.com
(U SLUČAJU OTKAZIVANJA MOLIMO JAVIT DA MOŽEMO UBACIT NEKOG DRUGOG)
SVE NAJOSNOVNIJE (JELO,PIĆE, NOĆENJE I PRIJEVOZ) OSIGURANO!

Tko želi pripomoći u organizaciji ili pomoć kroz donaciju može se obratiti udruzi veterana 4te brigade ili na mob. Dragan Bajan 098 432 680 - Predsjednik BK Oluja - Kaštela

Nacrt projekta biciklijade za 2017 godinu
Putevima 4. Brigade – 25 godina Južno bojište
Biciklijada je zamišljena da bude otvorenog tipa za sve uzraste i slojeve društva. Cilj ovog projekta je:
• Promoviranje Domovinskog rata, održavanje uspomena, edukacija mladih i edukacija stranih državljana.
• Podsijetiti na slavne dane 4. Brigade, ukazati na veliku žrtvu koje je ova postrojba dala za obranu domovine te odati počast svim poginulim braniteljima.
• Promoviranje zdravog sportskog života i druženje među širim spektrom hrvatskog puka.
Ova manifestacija je humanitarno - domoljubno – turističko - kulturno - sportskog karaktera, koja nastoji objedinjeno obilježiti spomen na sve operacije obrane grada Dubrovnika tojest Južnog bojišta.

Dužina puta – 220 km (2 dana)
Program puta (grubi nacrt)
1.Dan 01.07.2017
• Okupljanje na Dračevcu 07:00, molitva, govor VIP uzvanika te blagoslov.
• Start u 08:00
• Da se izbijegne gužva prema Stobreču vozi se Žrnovnica – Srinjine – Tugare – Naklice do Omiša (21.6 km) 1h 40 min vožnje.
• 09:40 u Omišu. Marenda, polaganje cvijeća kod spomenika poginulim braniteljima. Stanka od 20 min Polazak u 10:00
• 11:30 Dolazak Vrulje – kratki odmor 10 min. Polazak 11:40 (41 km)
• 12:10 dolazak Baška Voda (48 km). Stanka za okrepu 20 min. Polazak 12:30
• 13:10 dolazak Makarska (58 km). Stanka za ručak 20 min i polaganje cvijeća kod spomenika poginulog branitelja. Polazak 13:30
• 15:00 dolazak Živogošće. Stanka za okrepu 20 min. (78 km). Polazak 15:20
• 16:30 dolazak Gradac. Stanka za okrepu 20 min. (98 km). Polazak 16:50
• 17:50 dolazak Ploče. (112) km. Polaganje cvijeća kod spomenika hrvatskim braniteljima. Večera i noćenje.

2.Dan 02.07.2017
• Polazak u 07:00
• 08:40 dolazak Klek (137 km). Marenda i odmor 20 min. Polazak 09:00
• Prolazak Neum i stanka kod Stonskog zaliva (158 km) u 11:20. Stanka 20 min. Polazak 10:40
• 11:50 Dolazak Slano (175 km). Stanka za okrepu polaganje cvijeća i upoznavanje ratnih zbivanja na tom području. 20 min. Polazak 12:10.
• 13:30 Dolazak Orašac (195 km). Stanka za okrepu 20 min. Polazak 13:50.
• 14:30 dolazak Mokošica (205 km). Polaganje cvijeća, stanka za okrepu i upoznavanje ratnih zbivanja na tom području 20 min. polazak 14:50.
• 16:00 dolazak Srđ (220 km). Svečani doček, polaganje cvijeća, večera i obilazak ratnog muzeja.
• 19:00 Povratak učesnika autobusom, bicikle u kamionu.
Povratak na Dračevac u 22:30

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!