Polazak
(subota) 08:30
Trajanje
2 dana
Dužina rute
183 km
Polazna lokacija
Split, kod spomen obilježja 4toj brigadi na Resniku
Kotizacija
- - - -
Website
Broj pregleda
73+
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar

Biciklijada „Putevima 4te brigade“

Pozivamo članove Udruge veterana 4. gardijske brigade da se pridruže biciklijadi „Putevima 4te brigade“ kako bi zajedno probudili uspomene na dane slave. Biciklijada će se održati 21. i 22. svibnja, a sve u čast četvrt stoljeća od osnivanja legendarne 4. brigade i prve akcije u koju su krenuli s Resnika u Kruševo, 1. lipnja 1991. godine.

Biciklijadu su inicirali Dragan Bajan i Nenad Romić, a organizacije se prihvatio biciklistički klub Spalutom i predsjednik biciklističkog Saveza županije Splitsko-dalmatinske, Denis Špadina. Suoorganizator je Udruga veterana 4. brigade na čelu s predsjednikom Božom Zadrom.

PROGRAM BICIKLIJADE

Subota 21.05.2016 u 08:00 skupljanje kod spomen obilježja 4toj brigadi na Resniku. Kratki govor predsjednika veterana 4te brigade Bože Zadre, gradonačelnika Udovičića i uzvanika. Blagoslov svećenika.
08:30 Polazak označava najviši uzvanik 4te brigade
Vožnja 19 km (ukupno 19 km) – 1h 20 min dolazak u Marinu u 09:50. Kratka (stanka 10 min), polaganje vijenca na spomenik Andriji Matijašu Pauku.
Polazak u 10:00. Vožnja 19 km – 1 h 20 min do Primoštena (ukupno 38 km). Dolazak u 11:20. Pauza 20 min (marenda).
Polazak u 11:40. Vožnja 27 km – 2 h do Šibenika (ukupno 65 km). Dolazak u 13:40. Pauza 10 min.
Polazak u 13:50. Vožnja 12 km – 50 min do Vodica (ukupno 77 km). Dolazak u 14:40. Stanka za ručak 50 min.
Polazak u 15:30. Vožnja 28 km – 2 h do Pakoštana (ukupno 105 km). Dolazak u 17:30. Večera, kratki susret sa generalom Gotovinom, noćenje.
Nedjelja 22.05.2016 u 08:30 polazak. Vožnja 27 km – 2 h do Škabrnje (ukupno 132 km). Dolazak u 10:30. Polaganje vijenca, marenda. Pauza 20 min.
Polazak u 10:50. Vožnja 16 km – 1h 10 min do Zelenog Hrasta kroz Kašić, Islam Grčki, Islam Latinski (ukupno 148 km). Dolazak u 12:00. Polaganje vijenca na spomen obilježju 4te brigade „Poklonimo se domovini“. Stanka od 30 min sa upoznavanjem zbivanja na tom području tokom domovinskog rata.
Polazak u 12:30. Vožnja 12 km – 50 min do Novigrada (ukupno 160 km). Dolazak u 13:20. Pauza za kavu 20 min.
Polazak u 13:40. Vožnja 23 km – 1h 50 min do Kruševa kroz Pridragu, Donji Karin, Karin Gornji. Dolazak u 15:30. Svečani doček, ručak i fešta.
Polazak autobusima nazad za odredišta i Resnik u 18;00. Povratak planiran da bude do 21:00

ČETVRT STOLJEĆA 4TE BRIGADE

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!