Polazak
(subota)
Trajanje
4 dana
Dužina rute
393 km
Polazna lokacija
Karlovac
Kotizacija
- - - -
Broj pregleda
453+
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar

5. biciklijada Karlovačke županije od Kupe do Kapele 2014.

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja
SRK PEDALA LAGANINI pod pokroviteljstvom Karlovačke županije organizira četverodnevno biciklističko putovanje:

5. biciklijada Karlovačke županije
- od Kupe do Kapele 2014. -(02.-05. 08. 2014.)

Predviđena kružna tura, sa startom i ciljem u Karlovcu, ukupne dužine 390 km, obilazi sve jedinice lokalne uprave Karlovačke županije, dakle svih 17 Općina i 5 Gradova.
Kroz termin održavanja biciklijade želimo uveličati proslavu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se slave 05. kolovoza kao spomen na pobjedu u Domovinskom ratu.
Cilj Županijske biciklijade je razvijanje sportsko-rekreacijskih aktivnosti i podizanje ekološke svijesti kod djece, mladeži i odraslih građana naše županije, kroz njihovo sudjelovanje u biciklističkoj vožnji u pojedinim dionicama ili etapama biciklijade, te medijsko prezentiranje prirodnih raznolikosti i bogatstava naše Županije na lokalnoj i državnoj razini.
Rijetko se koja hrvatska županija može podičiti takvom raznolikošću – na putu od Karlovca, od hrastovih Draganićkih lugova, kroz doline i kanjone Kupe, Dobre, Korane i Mrežnice, do crnogoričnih šuma po visovima Kapele iznad Saborskog, preko Kuselja do Rakovice, Slunja i Cetingrada, kroz sve Općine i Gradove naše županije, dojam izuzetnog bogatstva kojeg treba brižno čuvati misao je vodilja koja se nameće svakom sudioniku ovog biciklističkog putovanja.

Očekujemo sudjelovanje 35 do 40 biciklista na cijeloj turi, te sudjelovanje članova lokalnih biciklističkih i srodnih udruga i klubova i zainteresiranih građana u pojedinim kraćim ili dužim dionicama.

Plan puta:
1. dan - 02.08.2014. - subota
120 km - Karlovac-Draganić-Ozalj-Žakanje-Ribnik-Netretić-Bosiljevo-Generalski Stol-Tounj-Ogulin
2. dan - 03.08.2014. – nedjelja
90 km - Ogulin-Josipdol-Plaški-Saborsko-Slunj
3. dan - 04.08.2014. - ponedjeljak
80 km - Slunj-Cetingrad-Lasinja
4. dan - 05.08.2014. - utorak
80 km - Lasinja-Vojnić-Krnjak-Barilović-Duga Resa-Karlovac

http://ridewithgps.com/routes/279523

1. dan – 02. 08. 2013. subota (120 km)
Karlovac – Draganići (14 km) 08:00 – 08:45 (45 min) 15 min odmor
Draganići – Ozalj (16 km) 09:00 – 09:45 (45 min) 15 min odmor
Ozalj – Kamanje (10 km) 10:00 – 10:30 (30 min) 10 min odmor
Kamanje – Žakanje (8 km) 10:40 – 11:05 (25 min) 15 min odmor
Žakanje – Ribnik (6 km) 11:20 – 11:40 (20 min) 10 min odmor
Ribnik – Netretić (10 km) 11:50 – 12:25 (35 min) 65 min ručak
Netretić – Bosiljevo (17 km) 13:30 – 14:20 (50 min) 10 min odmor
Bosiljevo – Generalski Stol (11 km) 14:30 – 15:05 (35 min) 15 min odmor
Generalski Stol – Tounj (12 km) 15:20 – 16:00 (40 min) 10 min odmor
Tounj – Ogulin (15 km) 16:10 – 17:00 (50 min)


2. dan – 03. 08. 2013. nedjelja (90 km)
Ogulin – Josipdol (14 km) 08:00 – 08:50 (50 min) 10 min odmor
Josipdol – Plaški (17 km) 09:00 – 09:55 (55 min) 15 min odmor
Plaški – Saborsko (19 km) 10:10 – 11:40 (90 min) 80 min ručak
Saborsko – Rakovica (23 km) 13:00 – 14:40 (100 min) 20 min odmor
Rakovica - Slunj (6 km) 15:00 – 16:00 (60 min)


3. dan – 04. 08. 2013. ponedjeljak (80 km)
Slunj – Cetingrad (19 km) 08:00 – 09:10 (70 min) 50 min odmor
Cetingrad – Katinovac (20 km) 10:00 – 11:00 (60 min) 20 min odmor
Katinovac - Topusko (12 km) 11:20 – 12:00 (40 min) 90 min odmor
Topusko - Bović (19 km) 13:30 – 14:30 (60 min) 30 min odmor
Bović – Lasinja (19 km) 15:00 – 16:00 (60 min)


4. dan – 05. 08. 2013. utorak (80 km)
Lasinja – Ribari (18 km) 08:00 – 08:50 (50 min) 10 min odmor
Ribari – Vojnić (25 km) 09:00 – 10:30 (90 min) 20 min odmor
Vojnić – Krnjak (8 km) 10:50 – 11:30 (40 min) 10 min odmor
Krnjak – Barilović (8 km) 11:40 – 12:20 (40 min) 70 min ručak
Barilović – Duga Resa (12 km) 13:30 – 14:20 (50 min) 20 min odmor
Duga Resa – Karlovac (11 km) 14:40 – 15:30 (50 min)

Pozivaju se biciklisti Karlovačke županije, bez obzira na članstvo u biciklističkim klubovima i udrugama, da se pridruže '5. biciklijadi Karlovačke županije' na dionici kroz njihov grad ili općinu prema navedenoj satnici, a posebno:
- Karlovčani - u subotu, 02 .08. 2014. - u 08:00 sati, na Trgu Matije Gupca
- Ozljani - u subotu, 02. 08. 2014.- u 09:45 sati, na parkingu robne kuće
- Ogulinci - u nedjelju, 03. 08. 2014. - u 08:00, u Parku kralja Tomislava
- Slunjani - u ponedjeljak, 04. 08. 2014. - u 08:00 sati, ispred Gradskog poglavarstva
- Dugoreščani - u utorakak, 05 .08. 2014. - u 14:30 sati, na Trgu sv. Jurja

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!