Polazak
(subota) 08:00
Trajanje
2 dana
Dužina rute
212 km
Polazna lokacija
Kaštela - Malačka, vrh Malačke kod spomen križa
Kotizacija
- - - -
Facebook
Organizator kontakt
Broj pregleda
101+
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar

Putevi ponosa i slave 2017.

Putevi Ponosa i Slave 2017
3.KAŠTELANSKA BICIKLIJADA

Ova manifestacija će biti uvrštena u službeni program grada Knina za proslavu Dana pobijede i domovinske zahvalnosti

1. Dan, Subota 12.08.2017 (alternativa 19.08.)

• 07:30 Kod spomen-obilježje na Malačkoj polaganje vijenca za poginule branitelje Kaštela i Kaštelanske zagore.
• 07:45 Kratki govor vlasti grada Kaštela, kratka molitva i blagoslov učesnika.
• 08:00 Gradonačelnik grada Kaštela sirenom označava start biciklijade.
• 09:10 Dolazak Kladnjice. (16 km ukupne vožnje) - nakon 16 km od predhodne točke, 1h 10 min vožnje. 15 min. stanka, polazak 09:25.
• 10:25 Dolazak Vinovo. (26 km ukupne vožnje) – nakon 10 km od prethodne točke i 40 min vožnje. 25 min. stanka za okrepu i osviježenje. Polazak u 10:50
• 11:20 Dolazak Moseć. (36 km ukupne vožnje) – nakon 10 km od prethodne točke i 30 min vožnje. 10 min. stanka za okrepu. Polazak u 11:30
• 11:50 Dolazak Ružići kod spomen obilježja. (42 km ukupne vožnje) – nakon 6 km od prethodne točke i 20 min vožnje. 10 min. stanka za okrepu i polaganje vijenca. Polazak u 12:00
• 12:10 Dolazak Otavice (Meštrovićev mauzolej) (43 km ukupne vožnje) – nakon 5 km od prethodne točke 10 min vožnje. 10 min. Kratka stanka. Polazak u 12:20)
• 14:20 Dolazak Biskupija (Crkvina) (74 km ukupne vožnje) – nakon 25 km od prethodne točke i 2 sata vožnje. Stanka za obilazak od 10 min. Polazak u 14:30
• 14:50 Dolazak Knin (82 km ukupne vožnje) – nakon 8 km od prethodne točke i 35 min vožnje. Okrepa i polaganje vijenca. Kratki govor predstavnika grada. Stanka od 30 min, polazak u 15:20
• 16:40 Dolazak Kijevo (105 km ukupne vožnje), ) – nakon 23 km od prethodne točke i 1h 50 min vožnje. Kratki govor načelnika,večera i odmor.

2. Dan, Nedjelja 13.08.2017 (alternativa 20.08.)

• 07:00 Ustajanje. Polazak 07:15
• 07:25 Dolazak do crkve sv. Mihovila . (2 km, - 10 min vožnje, 107 km ukupne vožnje) 15 min stanka kod crkve, polaganje vijenca i upoznavanje Kijeva. Polazak u 07:40
• 08:30 Dolazak na izvor rijeke Cetine. (111 km ukupne vožnje) – nakon 4 km od prethodne točke, 10 min voznje. Stanka od 15 min, polazak u 08:45.
• Posjeta Crkvi svetog Spasa. Starohrvatska crkva iz 9 st. Polazak u 09:00
• 09:50 Dolazak Vrlika. (121 km ukupne vožnje) Posjeta nadaleko poznatoj Česmi „gdje su vile kolo igrale“. Marenda, odlazak u crkvu na misu, upoznavanje mjesta, polaganje vjenca. (11 km - 50 min vožnje od prethodne točke). Stanka od 40 min. Polazak u 10:30.
• 12:30 Dolazak kupalište Dabar. (143 km ukupne vožnje) – nakon 22 km od prethodne točke i 2h vožnje. Stanka za kupanje, okrepu i osviježenje - 40 min. Polazak u 13:10
• 14:20 Dolazak Sinj. (162 km ukupne distance) – nakon 19 km od prethodne točke i 1h 10 min vožnje. Stanka za okrepu 20 min. Polazak 14:40.
• 16:00 Dolazak Muć. (176 km ukupne vožnje) – 14 km od prethodne točke i 1h i 20 min vožnje. Stanka od 10 min za okrepu. Polazak u 16:10.
• 17:10 Dolazak Klis (192 km ukupne vožnje) – nakon 12 km od predhodne točke i 1h vožnje. Stanka i osviježenje 10 min. Polazak u 18:00
• 18:10 Dolazak Kaštel Stari (212 km ukupne vožnje) – nakon 16km od predhodne točke i 1h vožnje. Večera i druženje.

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!