Polazak
(četvrtak) 08:00
Trajanje
4 dana
Dužina rute
390 km
Polazna lokacija
Karlovac, Trg Matije Gupca
Kotizacija
- - - -
Broj pregleda
58+
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar

8. Biciklijada Karlovačke županije - od Kupe do Kapele 2017.

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja SRK PEDALA LAGANINI pod pokroviteljstvom Karlovačke županije organizira četverodnevno biciklističko putovanje 8. biciklijada Karlovačke županije - od Kupe do Kapele 2017. - (03.-06. 08. 2017.)

Predviđena kružna tura, sa startom i ciljem u Karlovcu, ukupne dužine 390 km, obilazi sve jedinice lokalne uprave Karlovačke županije, dakle svih 17 Općina i 5 Gradova.
Kroz termin održavanja biciklijade želimo uveličati proslavu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se slave 05. kolovoza kao spomen na pobjedu u Domovinskom ratu.
Cilj Županijske biciklijade je razvijanje sportsko-rekreacijskih aktivnosti i podizanje ekološke svijesti kod djece, mladeži i odraslih građana naše županije, kroz njihovo sudjelovanje u biciklističkoj vožnji u pojedinim dionicama ili etapama biciklijade, te medijsko prezentiranje prirodnih raznolikosti i bogatstava naše Županije na lokalnoj i državnoj razini.
Rijetko se koja hrvatska županija može podičiti takvom raznolikošću – na putu od Karlovca, od hrastovih Draganićkih lugova, kroz doline i kanjone Kupe, Dobre, Korane i Mrežnice, do crnogoričnih šuma po visovima Kapele iznad Saborskog, preko Kuselja do Rakovice, Slunja i Cetingrada, kroz sve Općine i Gradove naše županije, dojam izuzetnog bogatstva kojeg treba brižno čuvati misao je vodilja koja se nameće svakom sudioniku ovog biciklističkog putovanja.

Plan puta:
1. dan - 03.08.2017. - četvrtak
125 km - Karlovac-Draganić-Ozalj-Žakanje-Ribnik-Netretić-Bosiljevo-Generalski Stol-Tounj-Ogulin
2. dan - 04.08.2017. – petak
90 km - Ogulin-Josipdol-Plaški-Saborsko-Slunj
3. dan - 05.08.2017. - subota
90 km - Slunj-Cetingrad-Lasinja
4. dan - 06.08.2017. - nedjelja
85 km - Lasinja-Vojnić-Krnjak-Barilović-Duga Resa-Karlovac


1. dan – 03. 08. 2016. četvrtak (125 km)
Karlovac – Draganići (14 km) 08:00 – 08:45 (45 min) 15 min odmor
Draganići – Ozalj (16 km) 09:00 – 09:45 (45 min) 15 min odmor
Ozalj – Kamanje (10 km) 10:00 – 10:30 (30 min) 10 min odmor
Kamanje – Žakanje (8 km) 10:40 – 11:05 (25 min) 15 min odmor
Žakanje – Ribnik (6 km) 11:20 – 11:40 (20 min) 10 min odmor
Ribnik – Netretić (10 km) 11:50 – 12:25 (35 min) 65 min ručak
Netretić – Bosiljevo (17 km) 13:30 – 14:20 (50 min) 10 min odmor
Bosiljevo – Generalski Stol (11 km) 14:30 – 15:05 (35 min) 15 min odmor
Generalski Stol – Tounj (12 km) 15:20 – 16:00 (40 min) 10 min odmor
Tounj – Ogulin (15 km) 16:10 – 17:00 (50 min)


2. dan – 04. 08. 2016. petak (90 km)
Ogulin – Josipdol (14 km) 08:00 – 08:50 (50 min) 10 min odmor
Josipdol – Plaški (17 km) 09:00 – 09:55 (55 min) 15 min odmor
Plaški – Saborsko (19 km) 10:10 – 11:40 (90 min) 80 min ručak
Saborsko – Rakovica (23 km) 13:00 – 14:40 (100 min) 20 min odmor
Rakovica - Slunj (6 km) 15:00 – 16:00 (60 min)


3. dan – 05. 08. 2016. subota (80 km)
Slunj – Cetingrad (19 km) 08:00 – 09:10 (70 min) 50 min odmor
Cetingrad – Katinovac (20 km) 10:00 – 11:00 (60 min) 20 min odmor
Katinovac - Topusko (12 km) 11:20 – 12:00 (40 min) 90 min odmor
Topusko - Bović (19 km) 13:30 – 14:30 (60 min) 30 min odmor
Bović – Lasinja (19 km) 15:00 – 16:00 (60 min)


4. dan – 06. 08. 2016. nedjelja (80 km)
Lasinja – Ribari (18 km) 08:00 – 08:50 (50 min) 10 min odmor
Ribari – Vojnić (25 km) 09:00 – 10:30 (90 min) 20 min odmor
Vojnić – Krnjak (8 km) 10:50 – 11:30 (40 min) 10 min odmor
Krnjak – Barilović (8 km) 11:40 – 12:20 (40 min) 70 min ručak
Barilović – Duga Resa (12 km) 13:30 – 14:20 (50 min) 20 min odmor
Duga Resa – Karlovac (11 km) 14:40 – 15:30 (50 min)

Pozivaju se biciklisti Karlovačke županije, bez obzira na članstvo u biciklističkim klubovima i udrugama, da se pridruže '6. biciklijadi Karlovačke županije' na dionici kroz njihov grad ili općinu prema navedenoj satnici, a posebno:
- Karlovčani - u četvrtak, 03 .08. 2016. - u 08:00 sati, na Trgu Matije Gupca
- Ozljani - u četvrtak, 03. 08. 2016. - u 09:45 sati, na parkingu robne kuće
- Ogulinci - u petak, 04. 08. 2016. - u 08:00, u Parku kralja Tomislava
- Slunjani - u subotu, 05. 08. 2016. - u 08:00 sati, ispred Gradskog poglavarstva
- Dugoreščani - u nedjelju, 06.08. 2016. - u 14:30 sati, na Trgu sv. Jurja

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!